דף הבית >> טיפים ומאמרים >> אירידיולוגיה - אנטומיה ואבחון

אירידיולוגיה - אנטומיה ואבחון

האנטומיה של קשתית העין

בקשתית העין אפשר להבחין בתולדות האדם פרושות לפנינו כמפת דרכים, חוץ מהסימנים התורשתיים שניכרים כבר במצב העוברי, נקבעים בשלב זה הצורה והצפיפות של המארג הסיבי בקשתית, שככל שצפיפותם רבה יותר, כך לאדם יש כוחות ריפוי חזקים יותר.

גם לצורת הסיבים יש משמעות רבה, צורת המארג הסיבי נקראת קונסטיטוציה, יש כאלו שנראות כמו חלת דבש, יש כאלו כמו פרח ועוד. קיימים קרוב ל30 סוגים של קונסטיטוציות.

סוג הקונסטיטוציה מורה על מסלול המחלה של האדם ועל האישיות הבסיסית שמאפיינת אותו. להבדיל מצפיפות המארג הסיבי בקשתית, שמצביעה על כוחות הריפוי הפנימיים של האדם וקובעת למטפל את סוג הטיפול ומינונו.

חשוב לציין שלא ניצן לשנות את הנתונים המובנים מהשלב העוברי, כקונסטיטוציה, צורת הקשתית וצבעה - שהם תביעות האצבע של התורשה.

רעלים פיזים ונפשיים

קשתית עין מאוזנת היא קשתית, שמעבר לנתונים הבסיסיים מהשלב העוברי שניתן למצוא בה, לא אימצה לעצמה חולשות נרכשות נוספות. חולשות נרכשות הן חולשות הנבועות מפסולת פיזית ורגשית.

פסולת פיזית נובעת מתזונה לקויה, תרופות, זיהום אוויר וכימיקלים.
פסולת רגשית נובעת מפחדים, קנאה, כעסים רצון לנקמה פסימיות ועוד.

מלבד פסולת רגשית ופיזית הבאה מתורשה, אנו רוכשים פסולת נוספת ה"נרשמת" בקשתית העין בסימן אירידילוגי המכונה לקונה, בשלביה הראשונים הלקונה נראית כחלל ריק, ובשלביה המתקדמים יותר היא נעשית יותר כהה ועלולה לשנות את צורתה.

רעלים רגשיים ופיזיים הם תוצר נרכש של החיים המודרנים, ומוביל למחלות "מערביות" שונות. האיברים "מדברים" אלינו רגשית, וכשאיננו מקשיבים אליהם הם מאותתים לנו בכאב פיזי.
איתותים פיזיים רבים נובעים מסימפטומים נפשיים: מגרנות נובעות ממתח, לחץ דם נובע מלחץ נפשי ועוד.

העצירות, שמוגדרת על ידי כמה מומחים כמחלת המאה נובעת מ"עצירות רגשית", הקושי להתמודד עם הדרישות, השאיפות והמטלות של החיים המודרנים. בדומה לכך יש קשר בין חומציות הקיבה לאופטימיות או לפסימיות של האדם, פסימיות עלולה לגרום לחומציות יתר בקיבה. כאבים בעצמות השלד מראים, בין השאר, על חוסר גמישות של האדם כלפי עצמו משפחתו וסביבתו הקרובה.

האבחון האירידיולוגי

האבחון מתחלק לכמה חלקים:

החלק הראשון נמשך שלושת רבעי שעה עד שעה ורבע, תלוי בסימנים הנצפים בקשתית. על האירידולוג לרשום במדויק את הנתונים שראה בקשתית: צבע וגוון הקשתית, צורת המארג הסיבי, כוחות הריפוי של הגוף והקונסטיטוציה, מיקום הסימנים ומשמעותם ואבחון אזורי המוח. אח"כ על האירידיולוג למצוא את הקשר בין הנתונים האלה ולתרגם אותם לאבחנה בעלת משמעות. המסקנה שאליה הוא מגיע נבנית על פי אבחון הקשרים הללו.

החלק השני כולל שיחה קצרה בין האירידיולוג למטופל, הנמשכת כ-15 דקות. בשיחה זו מסביר האירידיולוג למטפול את מסקנותיו.

החלק השלישי הוא התשאול המעמיק של המטופל הנמשך כ-30 דקות.

רק בסיום האבחון מגיע האירידיולוג למסקנות סופיות על סמך תצפיותיו ותשאול המטופל, לפי מסקנות אלו נקבע הטיפול.
 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.