דף הבית >> טיפים ומאמרים >> היה כלא היה

היה כלא היה

רוני הוא בן 52. הוא רץ כל שבוע כ-30 קילומטר, ושוחה 3 פעמים בשבוע, 20 בריכות כפולות. רוני עדיין נמצא בשירות מילואים פעיל ביחידה מובחרת. כמו כן, הוא משמש כפרמדיק ביישובו בנוסף לעסק הפרטי שלו.
 
אבל לפני זמן מה, רוני החל לסבול מכאבי גב תחתון המקרינים לרגל שלא אפשרו לו לעסוק יותר בתחביב הריצה, והוא נאלץ בצער רב להיפרד מתחביבו למשך שנה תמימה.
 
רוני ניסה פתרונות שונים, שלא הועילו לו. לבסוף הגיע אל הקליניקה שלי. ערכתי לו אבחון תנועתי אורתופדי ולאחר מספר טיפולים שהתמקדו בגב התחתון, הפלא ופלא - הכאבים נעלמו כלא היו, ורוני חזר למסלולי הריצה והשחייה שאהב.
 
איך זה קרה?
 
בטיפול הראשון שלאחר האבחון הוא קיבל טיפול שיאצו לאורך השוק, כפף הברך ושרירי הירך והישבן האחוריים. בוצע עיסוי בשילוב כוסות רוח וואקום על הנקודות המעוררות כאב שבשריר האגסי שבמרכז הישבן. בשלב השלישי של המפגש הראשון הוחדרו מחטים סיניות לאורך ערוץ האנרגיה (מרידיאן) של שלפוחית השתן, כאשר כל הנקודות קשורות לכאבי גב תחתון המקרינים לרגל (סכאיטיקה).במפגש השני לאחר כשבוע, זוהו ואובחנו כל הנקודות המעוררות כאב האחראיות לכאבי הגב התחתון. בוצעו לחיצות ממוקדות בנקודות המעוררות כאב, ובשלב השני הושמו טייפים רפואיים תוצרת קינזיו-טייפ משני צדי עמוד השדרה, מקו המותן עד הצוואר. בנוסף לכך הודבקו טייפים לאורך השוק והירך האחוריים. מטרת הטייפים היא להגדיל את יעילות ההשפעה של הטיפול כך שתתמשך בין המפגשים הטיפוליים בקליניקה.
 
במפגש השלישי, בוצע עיסוי רקמות עמוק הן על האגן והן על שרירי הרגליים האחוריים. במפגש הבא בוצע עיסוי רקמות עמוק על כל שרירי הגֵו וזוקפי הגב משני צידי עמוד השדרה, וכן טיפול רפלקסולוגי על עצם העקב המשקפת את עצב האישיאס.
 
כבר לאחר המפגש הראשון, רוני הרגיש שיפור ניכר בהפחתת הכאבים, ולאחר חמישה טיפולים בלבד הוא חזר לרוץ במלוא המרץ.
 
גם אתם יכולים...
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.