דף הבית >> טיפים ומאמרים >> הפנים כ-ראי השתקפות

הפנים כ-ראי השתקפות

הפנים מהוות כרטיס ביקור הפותח או סוגר דלתות. אנו יכולים ללמוד מתוך התבוננות בפנים לאדם העומד מולנו על תכונותיו ועל בריאותו הפיזית.

גלגל העין משקף את הכבד, הכליות והמרה. צבע ירקרק של העפעפיים התחתונים מצביע על רמת לימפוציטים נמוכה בדם, מצבור של כעסים, צריכה אובססיבית של תרופות ואפילו על אלכוהוליזם. כאשר מופיע כהות מתחת לעיניים נתייחס לתפקוד הכבד, נפיחות מתחת העיניים מובילה אותנו לבדוק את תפקוד הכליות והפרעות בספיגת הנוזלים, קמט או חריץ בין הגבות ירמוז לנו על מצבי מתח, כעס ושמירת טינה. ככל שהחריצים בגבות עמוקים יותר, כך גם דפוסי ההתנהגות המאייפינים אותם. חריצים במצח מצביעים על אדם השקוע במחשבותיו ומותש מהם. כמו כן, המצח משקף קיבה, טחול ומערכת עיכול. הגבות משקפות את אזור השכמות והכתפיים.

במרכז הגבה ישנה נקודה שעל פי הרפואה הסינית (G.B-14) המשחררת כאבי ראש או עיניים הקשורים לערוצי האנרגיה של כיס המרה והכבד ומושפעים ממצבים של מתח מצטבר לאורך זמן לעיתים קרובות. אזור הלחיים משקף את הריאות, חוסר חיות או לחיים נפולות גורמות ומצביעות על מתן תשומת לב לתפקוד הריאות. פצעונים המופיעים מעידים על תסיסתה בשחלות. השפתיים משקפות את פי הטבעת והאזור שמתחת לשפתיים משקף את המעי הגס. נפיחות או סדק על השפתיים מצביעים על טחורים.
קמטים אנכיים מסביב לשפתיים מעידים על מצב הפוריות ועל חסר הורמונלי בגוף, ככל שמתרבים סימני הקמטים האנכיים הדבר מעיד על התרוקנות השחלות אצל נשים מבוגרות. הסנטר משקף את מערכת הרבייה והפוריות, אודם על הסנטר מצביע על פטריה וגינאלית של האישה, תלם הצחוק משקף את הרחם או את הערמונית. כשקמט הצחוק אצל נשים נפול הדבר מעיד על נטייה לצניחת רחם. קמט צחוק מוגדל אצל דברים יכול להצביע על ערמונית מוגדלת.הלסת התחתונה משקפת את איברי המין ומערכת הרבייה. צניחת השפתיים יכולה להעיד על ציסטות.

האף משקף את הלב, כאשר האף אדום, ספוגי, שומני או פצעוני מתייחס לתפקוד הלב. הצוואר משקף את מערכת הלימפה, ואילו הצדעיים משקפים את המעי הדק. 

לסיכום, באמצעות התבוננות ואבחון של כל איבר בפנים יכולה להצביע על נטייה אלרגית, מחלה או מחסור באנרגיה, ולעזור לטפל בבעיות של גוף ונפש. רצוי לבצע עיסוי שיקומי עדין של הפנים.
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.