דף הבית >> טיפים ומאמרים >> טיפול בכאבי גב תחתון המקרינים לרגל

טיפול בכאבי גב תחתון המקרינים לרגל

מקורם של כאבי גב תחתון המקרינים לרגל (כאבי סיאטיקה) הם בדרך כלל בעצב האישיאס, הטיפול מורכב משלושה שלבים: בשלב הראשון מבצעים שיאצו סיני לאורך ערוץ האנרגיה של שלפוחית השתן, מבצעים לחיצות עדינות ועמוקות על שריר התאומים, כפף הברך, עצם הישיבה ועצב האישיאס. בשלב השני, מעבירים כוסות רוח נעות על שמן באזור עצב האישיאס בחוליות המותניות. בשלב השלישי, מחדירים מחטים לאורך השוק האחורית, כפף הברך, הירך האחורית ועצב האישיאס. המחט המיועדת לשימוש בעצב האישיאס היא מחט מיוחדת שאורכה הוא פי 2 ממחט רגילה, מפמפמים את המחט עד לקבלת תגובה חשמלית עצבית מצד המטופל.

נתיבי אנרגיית החיים(צ'י) עוברים בגוף כדי שאדם יהיה בריא גופנית, נפשית ורוחנית, הנתיבים הללו חייבים להיות פתוחים. כשהצ'י אינו זורם במידה הראויה הוא גורם למחלות, מטרת הדיקור היא לבחון את הנתיבים, לגלות סתימות והפרעות לזרימת הצ'י ולסלק אותם כדי לחדש את הזרימה החופשית. 

השיטה של שימוש בכוס רוח אחת על ידי הסעתה על פני שטח העור יעילה יותר מהשיטה הידועה בשימוש של מספר כוסות נייחות. שיטת הטיפול הזו היא הראשונה בה בוחרים בטיפול במצב של כאב על פני שטח גדול יחסית.

בשלב הראשון מורחים שמן עיסוי על האזור המיועד לטיפול. בשלב השני, מניחים את הכוס ויוצרים בתוכה ואקום במידה בינונית. בשלב השלישי, מסיעים את הכוס הלוך ושוב על השטח המיועד לטיפול. בשלב הרביעי, מפסיקים את הטיפול בהופעת שטף דם במידה הרצויה על אזור הטיפול. משך הטיפול נקבע בהתאם להופעת שטף הדם הפנימי ולא לפי זמן, בממוצע טיפול זה נמשל כ-15-20 שניות. הסעת הכוס גורמת למטופל תחושת אי-נעימות מסויימת. כיווני הסעת הכוס הם באזור הישבן, עצם העצה ועצם הזנב וחוליות המתניים. 

ניתן להוסיף שלב נוסף של עיסוי רקמות עמוק לאורך ולרוחב שרירי הרגליים: שרירי הירך האחוריים, שרירי הHAMSTRING, שרירי כפף הברך, שריר התאומים והסוליה ושרירי השוק האחוריים. יעילותו של הטיפול במרבית המקרים היא מאוד גבוהה ומתקבלות תוצאות חיוביות גם לאחר טיפול ראשוני.
 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.