דף הבית >> טיפול במערכת במחלות מערכת העיכול בעזרת ביורגונומי

טיפול במחלות מערכת העיכול בעזרת ביורגונומי

בטיפול נסקור את מערכת העיכול נזהה את המחלה והקונפליקט הקיימים  ננקה מעץ המשפחה ומהמוח של המטופל צלקת בצקת ונציף למטופל את הקונפליקט תוך עזרה והתמודדות מול הקונפליקט ובניקוי הקונפליקט .
 
סקירת מערכת העיכול
 1. ושט - (כולל חור בוושט) נעביר את שתי האצבעות משני צידי הוושט. במקום שנקבל עפעוף יש חור אנרגטי.  
  אם נקבל בתחתית הוושט  עפעוף, הדבר מעיד על בעיה בקרדיה (חיבור הוושט לקיבה). אם אין לו שדות אנרגיה, רסיסים של מיצי קיבה עלולים לעלות לוושט ולגרום לגירויים, לצרבת, לכאב בבליעה ולשיעולים טורדניים.
 2. קיבה - נקודד שהעפעוף בתחילת הקיבה יעיד על בעיה של חומציות, בהמשך הקיבה על בעיה של הפפסין (מפרק חלבונים), ובהמשך הקיבה על בעיה בספיגת מים ומלחים. עפעוף לקראת התריסריון משמעו בעיה כתוצאה מחיידק ההליקובאקטר.
 3. תריסריון - נקודד שהעפעוף על תחילת התריסריון יעיד על קיום כיבים,
  ועפעוף בהמשכו  על בעיות בתריסריון, בכניסת צינור המרה, בכניסת צינור הלבלב.
 4. מעי דק - נקודד שהעפעוף על תחילת המעי הדק יעיד על בעיה ברירית המעי הדק (שם מתבצעים תהליכי הפירוק הכימי והספיגה של המזון – כמעט כל החלבונים, השומנים והפחמימות נספגים לזרם הדם). בהמשך נבדוק חוסר בספיגה של המזון במעי. (המחלה גורמת לשלשולים).
  דלקת במעי הדק
  (לעתים היא מופיעה גם במעי הגס), חסימת מעיים, מחלת קרוהן (אם עפעף יש לבדוק נוכחות קרוהן מהפה לאורך כל מערכת העיכול ועד לפי הטבעת), צליאק (רגישות לחלבון החיטה), חוסר בלקטז (חוסר באנזים לקטז המפרק את הסוכר שבחלב).
 5. תוספתן - נקודד שהעפעוף על התוספתן יעיד על אפנדיציטיס (דלקת התוספתן).
 6. מעי גס - נקודד שעפעוף על תחילת המעי הגס כלפי מעלה, יעיד על קיום תסמונת המעי העצבני. עפעוף בהמשך יעיד על קיום חיידק הקנדידה ( אם יעפעף על קנדידה יש לבדוק אותה בכל מערכות הגוף). נעבור למעי הגס הרוחבי, ואם יעפעף יעיד הדבר על קוליטיס (דלקת כיבית של המעי הגס).  עפעוף בהמשך המעי הגס הרוחבי, עפעוף יעיד על "זחלים" ופרזיטים במעי. נמשיך ונרד במעי הגס היורד (בצד שמאל של הגוף), עפעוף יעיד על בעיה בהתכווצות המעיים (פריסטלטיקה). נרד במעי הגס ונבקש עפעוף על קיומה של טבעת סרטנית על המעי (אם יעפעף נחפש סרטן בגוף, נטפל במנגנון הסרטן ובמערכת  שהוא נמצא בה. אין  לפרט למטופל את הממצאים! ייתכן  שהמחלה  בגוף האנרגטי של המטופל ואיננה בשלב הפעיל של המחלה). נמשיך לרדת בתנועה של פיתול שמאלה אל החלחולת. אם יעפעף,  מעיד הדבר על הימצאות טחורים או  פיסורה.

נעבור לבלוטות הקשורות למערכת העיכול:
 1. כבד - נקודד בקשת עפעוף על הכבד, כולל דלקת נגיפית, ואח"כ נעביר שוב את היד תוך בקשה לאתר בעיות שאינן קשורות בהכרח לכבד:
  כולסטרול,
  טריגליצרידים (שומנים בדם),
  ויטמין B-12.
  מבחינה אנרגטית, חסימות רבות בכבד מעידות על כעסים (נוכל לשאול את המטופל על מה  הוא כועס כל־כך).  אם יש מקום לשיחה אחרי הטיפול האנרגטי, נציע למטופל טיפול בשיטת 'העבודה' - 'לאהוב את מה שיש'.... או כל דרך כדי להפיג את הכעס.
 2. כיס מרה - נקודד בקשת עפעוף על כיס המרה ועל אבנים במרה או בצינור המרה.
  חולשה בכיס המרה מביאה ל"מרה שחורה" ולדכדוך עד כדי דיכאון. נבדוק בעפעוף אם זה המצב.
 3. לבלב - נקודד בקשת עפעוף על הלבלב, מראשו  עד לזנבו. נבקש עפעוף על הבלוטות מפרישות הורמונים למערכת הדם, ובהמשך על הבלוטות המפרישות מיצי עיכול לתריסריון.  נבדוק קיום של סוכרת.
רשימת מחלות ורגשות של מערכת העיכול :
צליאק: רגישות לגלוטן  כאבי בטן קשים, בעיות עיכול ונפיחות של הקיבה קונפליקטים  : טראומות שקשורות ללחם.
קנדידה  פרידה מוות ניתוק
כולסטרול  אני יכולה לדאוג לעצמי. אני יכולה לסמוך רק עלי.

טריגליצרידים – שומנים בדם    קונפליקט – אני מחכה ואני ממשיך לספור, אבל זה צריך לבוא מבחוץ.

המבנה של החיים שלי מגיע מבחוץ, אני מחכה ובונה על משהו שצריך להגיע מבחוץ, לדוגמא יש לי קיום רק אם בעלי עובד, אני קיימת רק בשביל הילדים שלי ולמזלנו אבא עוזר לנו כלכלית.
סרטן מעי הגס : *משהו מגעיל, בלתי ניתן לעיכול שקרה לי ושפוגע באינטגריטי שלי. *מישהו שאני לא יכול לשחרר, מישהו שאיבדתי ואני מנסה להחזיק בו.
סרטן הקיבה:  הקונפליקט בגדו בי וזה גדול מכדי שאוכל לעכל.
 
ואם הקונפליקט לא נפתר, האדם לא יכול לסלוח ולשחרר, אז הגידול ימשיך לגדול.


לא כל מקרה של בגידה יצור סרטן בקיבה.
מקרה כזה של בגידה יכול להתפרש על ידי האדם במספר דרכים, לפי הפירוש שלו את החוויה.
למשל:
- אני כל כך כועס עליו ולעולם לא אסלח לו" עלול ליצור אבנים בכיס מרה.
- "לא ראיתי איך הוא עבד עלי" יכול ליצור גלאוקומה בעיניים, (העין נהפכת לזכוכית מגדלת).
- "הוא עשה לי משהו מסריח" יכול ליצור סינוסיטיס. (לסתום את האף שלא אריח).
- "חסר לי כסף , אין לי איך לפרנס" יכול ליצור סרטן בכבד. (הכבד ינסה להפיק יותר מזון).
 
מעיים עצלים  עצירות :
חוסר רצון לשחרר לנוע, - המעיים הפסיקו לנסות בדרך כלל בגלל חומרים משלשלים
"אני לא מעכל את החיים שלי"
תולעים  מאחורי תולעים יש קונפליקט של פרידה :אני מרצה את אמא שלי על ידי זה שאני סופר נקי לכן יש תולעים שעוזרות לי לנקות.
בקע בסרעפת  מקורו בסכסוך ואי הבנה . אני רוצה להגיד אבל אני לא יכול רציתי לומר ולא יכולתי אף פעם לא הייתי מסוגל.
ריפלוקס של התינוק   מה אמא רצתה לומר בכעס בזמן ההיריון או תכנון ההיריון ולא אמרה .  מי מההורים לא רצה את ההיריון  איזו מחלוקת או טינה  הייתה בין ההורים בהריון  .ההורים יספרו לילד את הסיפור ושהכל  נגמר כי הם התמודדו יפה עם הבעיה.
קונפליקטים של השמנה : נטישה. :מי היה באינקובטור קטנטן והרגיש נטוש ? דימוי הגוף מה חסר לי שמאוד חיוני לי בחיים. .זהות הרקטום איפה המקום שלי קונפליקט קשור לשומן.  מי טבע מי קפא מי הפיל מי איבד ילד  מי איבד את התאום שלו ברחם  את מי אבדנו בחיים ועדיין ממשיך לחיות בתוכנו?. את מי מסרו לאימוץ? (סוד בעץ המשפחה) את מי תקפו מינית והתגובה היא עליה במשקל כדי להיות פחות מושך? במי טיפלנו שהלך ודעך ורזה עד שמת. רזון מקביל למוות. לאיזה אב קדום היה קר? מי טבע? אדם במשקל ייתר מרגיש קטן מאוד קטן הוא כופה את הנוכחות שלו  כי הוא צריך להרגיש כטורף מרגיש קטן כשעומד מול המציאות או לחצים מסויימים או מול הלא נודע וזה מה שגורם לו לעלות במשקל.
.למי הפסיקו הנקה באופן פתאומי  מי סבל מרעב  מי זקוק להגנה
אנורקסיה: המתחרה שלי היא אמא שלי היפה והרזה.
בולמיה – קונפליקט של גועל נפש
סכרת נעורים 1 :
קונפ' של משהו שהיה בו גועל או בחילה, מיאוס, שאט נפש מלווה בפחד, מעורב עם הבטחה שהופרה, משהו שהשתבש.
-- קונ' שיש בו שינוי פתאומי בהתייחסות של האדם השני או בהתייחסות שלך אליו שמעורב פחד - אצל ילדים- יכול להיות משהו שקשור לכיתה, לחברים, להורים, לטלוויזיה.

של אנשים שהיה להם קר, שמתו בקפיאה, מהקור בזמן מלחמות,: התנגדות קיצונית יחד עם גועל או מיאוס. סכרת גם קשורה ל: ״האחד אשר מרגיש מופרד בתוך המשפחה, האחד שאינו מרגיש או לא הרגיש שייך, האחד שהרגיש שהשאירו אותו בצד.
סכרת אני חייב להילחם ולכן אשחרר סוכר לדם.
היפוגליקמיה במקום  להילחם אני צריך לברוח. המוח שלי מוריד את רמת הסוכר בדם שלי אני לא יכול להילחם יותר כדי שלא אהיה יותר טרף עבור הטורף שלי
איך אפשר להירגע כשמתעללים בך?מישהו כופה עלי משהו אני מתנגד לספוג את הסוכר הזה.

פריטוניום = צפק = קרום רירי המצפה את חלל הבטן.  :  קונפליקט של אי יכולת לעכל אני מרגיש מותקף עם מה שקורה לי, אני יוצר מגן, שמגן על האיברים החשובים.

שלשול  קונפליקט של חוסר יכולת לעכל את החתיכה,

תחושה של משהו לא הוגן שנכנס פנימה ואי אפשר לעכל אותו, תחושה שלא נאות להכניס פנימה את הנושא לחיי. בנוסף פחד שבא מהקרביים.

אפנדיציט  קונפליקט של אי יכולת לעכל את החתיכה,  נושא בחיים שהוא בלתי ניתן לעיכול שאי אפשר להיפתר ממנו. [דברים שקשורים לכיסים, לרזרבות, ולאחסון] לעיתים קרובות סיפור על אנשים צעירים ועל כסף הכיס שלהם.]

קוליטיס היא דלקת כיבית כרונית של המעי הגס. יש למצוא סיפורים הקשורים לדברים מגעילים , לדברים שפוגעים בי אבל אני לא יכולה לדבר עליהם, דברים שהם כל כך מביכים, כל כך נוראיים שאינם ניתנים לעיכול, לנושאים בעייתיים בקשר עם אמא.
- "אפטות בפה הייתי רוצה להגיב אבל אני משאיר את פי סגור". המלים על קצה הלשון ואני לא יכול להוציא אותן

הקאה ביטוי של סירוב ודחיה, אני דוחה את הדבר הזה, או את הרעיון הזה.

[קונפליקט של דחיה, שבא בעקבות המחשבה, לאכול בצורה נורמלית זה בלתי אפשרי ודחיה, אני דוחה את הדבר הזה או את הרעיון הזה פחד, ילדים שיש להם פחדים, שהם בפאניקה וחרדות יכולים להקיא מהם .דחיה ממשהו שמציעים לי שנראה כמו כפיה.

צהבת  מצב של תיקון / ריפוי קונפליקט הטינה של צינורות המרה [יש לי טינה חזקה כלפי מישהו, הטינה קשורה לפגיעה בטריטוריה שלי]

טחורים כל מה שקשור לטריטוריה וזהות זה סימון על ידי צואה- כמו טחורים, מה שקשור לטבעת זוגיות- זהות מינית- זה פי הטבעת.
פיסורה  קונפליקטים של האנוס -קשר לטבעת - טבעת נישואין, חוסר יכולת לעכל משהו מגעיל, פגיעה בטריטוריה, סודות מהעבר הרחוק, זהות מינית, זהות מול האבא, מי אני  .החיבור בין האבא לאמא. איך ההורים הרגישו בזמן ההיריון אולי מרגיש/ה קרוע בין אמא לאבא או אם אחד מההורים רצה לעזוב בזמן ההיריון רצה לשבור את הברית ביניהם.
קרוהן קונפליקט כפול של משהו שלא ניתן לעכל  + קונפליקט של פחד ממחסור וחולשה. זה מיתרגם לדימום, ירידה במשקל ושלשול..
מחלות בקיבה -סרטן הקיבה : סכסוך של אי הבנה חווה בתוך  שבט המשפחה או עם חבר קרוב (שהוא כמו המשפחה שלי ) . מה שאומר שהסכסוך הוא די טרי . יש משהו שאני לא יכול לעכל , כי אני לא יכול לקבל שמרגיז אותי כל כך. אני לא יכול לסבול את מה שהוא / היא עשתה לי . עכשיו" הפירור " תקוע בבטן שלי . מילות המפתח לחקור כדי לרפא את  בטן : אי-הבנה.
סרטו בוושט:
חשבתי שתפשתי משהו חשוב עבורי-הייתי בטוח שזה שלי ואז זה נלקח ממני
תחושה של אי הבנה גדולה.
צרבת: כעס מול מישהו בכיר בטריטוריה

 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.