דף הבית >> טיפים ומאמרים >> טיפול ברגליים בעזרת שמנים ארומטיים

טיפול ברגליים בעזרת שמנים ארומטיים

הגורמים לחוסר זרימה של דם

נעליים לא נוחות, גרביים לוחצות, עמידה ממושכת ברגליים לאורך היום עלולה לשפר את זרימת הדם.


אופן הטיפול

מומלץ למלא גיגית גבוהה במים "רותחים" ולהוסיף לתוכה 1 פקק שמן אמבט הידרותרפי וכפית אחת של תערובת תבלינים סינית: רוזמרין, ג'ינגר, קינמון, ציפורן, חרדל, כורכום, פלפל שחור ופלפל שאטה.
יש להושיב את המטופל על גבי שרפרף כאשר רגליו מונחות בתוך גיגית המים למשך רבע שעה. חומם של המים והתבלינים גורמים להזעה כמעט מיידית, הגוף מתנקה וזרימת הדם משתפרת.
בשלב השני מתיישבים מאחורי המטופל, ומשכיבים אותו אחורה בעדינות, תורך תמיכה בעורף, ובעדינות "מקפיצים" אותו על הברך של המטפל מלמעלה למטה בשרירים הזוקפים מתחת לחוליה c-7. לאחר כרבע שעה יש לשבת מול המטופל עם מגבת על הברכיים, מוציאים רגל אחת מהמים ומיישבים היטב, אין צורך לשטוף במים וסבון מכיוון שהשמן כבר ניקה היטב.
משחררים את אצבעות הרגליים ומפוקקים אותם ע"י סיבוב עדין ומשיכה, לאחר מכן מורחים את הרגל במשחה foot clinic, ומעסים כל אצבע בנפרד. משתמשים עם כרית כף היד כדי לעסות את קשת הרגל מלמעלה כלפי מטה, ולאחר מכן את העקב וכן את החלק החיצוני של כף הרגל. לקראת סיום תומכים ביד אחת את גב כף הרגל ובשנייה מכים עם יד מאוגרפת את כף הרגל למעלה ומלטה כדי לפרק את הקריסטלים שהצטברו. מעסים את השוק עם כף הרגל כלפי הברך, עוטפים את הרגל במגבת ומניחים אותה על כסא גבוה יש לחזור על אותם פעולות עם הרגל השנייה.


קונטרה אינדיקציות

אין לטפל בשיטה זו לאנשים הסובלים מאוסטאופורוזיס, MS מוקדם, כלי דם בולטים.
הטיפול מומלץ ביותר לאנשים עם היסטוריה של עישון וסוכרתיים, לחולי סרטן ניתן לעשות את הטיפול אך בעדינות.
 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.