דף הבית >> טיפים ומאמרים >> טיפול כתפיים בעזרת שמנים ארומטיים

טיפול כתפיים בעזרת שמנים ארומטיים

למי מיועד הטיפול?

כל מטופל הנושא את כל דאגות משפחתו ועסקיו על גביו – סובל מכתפיים תפוסות ונוקשות. העיוות הנוצר בכתפיים גורם לעיכוב זרימת הדם לראש ומפחית את כמות החמצן שהמוח מקבל.


אופן העיסוי

עיסוי הכתפיים מתבצע בישיבה מאחר שיש צורך בשימוש בכוח הגרביטציה, מטפטפים על הכתפיים שמנים ארומטים: ארז + ג'ינג'ר ועליהם שמן pain point תוך כדי עבודה ותנועות סיבוביות בכיוון השעון. מומלץ לא להגביל את הטיפול בזמן ולא להישען על המטופל עם משקל הגוף של המטפל.העבודה נעשית באמצעות כרית כף היד על הנקודה התפוסה ביותר. האור יהפוך כמעט מיידית לאדום וחם. עובדה זו מצביעה על זרימת דם לאזור, לאחר מכן מומלץ לעבור לכתף השנייה ולכסות במגבת את האזור המטופל. יש להקפיד לא לנתק מגע עם המטופל ותמיד להשאיר עליו יד.
כאשר מסיימים את השלב הזה של העיסוי מרפרפים בתנועות סיבוביות על חוליית הצוואר השביעית. מומלץ להשתמש בשמן ארומטי back & neck לשחרור השרירים. בעזרת האצבעות מחליקים על העורף בלחיצות מלמעלה כלפי מטה על מנת לשחרר את הקריסטלים משרירי העורף. בשלב הבא תומכים במצח ביד אחת וביד השנייה מחממים את החוליות הצוואריות בעדינות בתנועות סיבוביות בעזרת ארבע אצבעות. משתמשים עם אצבע אחת ולוחצים בעדינות על כל אחת מהחוליות מלמעלה כלפי טה, מרבית האנשים סובלים מכאב בחוליות c3-c4  אם חשים בכאב המזכיר זרמי אש היוצאים מהחוליה כלפי חוץ מומלץ לבדוק את מערכת העיכול ואת הקיבה במיוחד.
 

עיסוי על גבי מיטות טיפול

כאשר המטופל שוכב על הבטן לוקחים מעט שמן ומחממים את העורף בתנועת לשיה עדינה מעלה ומטה. המטופל עומד בקצה המיטה ובעזרת שתי אצבעות שאינם זהות הוא לוחץ פנימה באלכסון את שתי הגומות שבסיס הגולגלת, כדי לשפר ולהבהיר את הראייה, ובכתב לעככל ולעכב הדרדרות של גלאוקומה. המטפל מחזיק בלחיצה 30 שניות ומשחרר באיטיות על מנת לאפשר זרימת דם חדשה לאזור, מומלץ לחלוב את העורף כלפי מעלה על מנת לחדש את זרימת הדם לעורף והמוח. המטפול יתהפך על הגב, והמפטל חולב את העורף כלפי מעלה בעזרת שתי הידיים משני צידי חוליות הצוואר. מפנים את הראש של המטופל לצד אחד ומעסים בעדינות את צד העורף. כנ"ל גם בצד השני.
 
בעזרת שתי אצבעות לא זהות נכנסים בגומות שבבסיס לגולגולת ומרימים בעדינות את הראש כך שרק באצבעות תומכות מחזיקים מעט ומשחררים בעדינות.
 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.