דף הבית >> טיפים ומאמרים >> יעילות הטיפול האלטרנטיבי לעומת הטיפול הקונבנציונלי

יעילות הטיפול האלטרנטיבי לעומת הטיפול הקונבנציונלי

כבודה של הרפואה הקונבנציונלית במקומה מונח, זו בישראל היא בין המתקדמות בעולם.

דא עקא, ישנם מקרים רבים, שאין לה מזור לפתרון בעיות רפואיות כרוניות. לא אחת שומע החולה, כי עליו לחיות עם הבעיה, ואין מה לעשות. הסיבה לכך נעוצה בבסיס התפיסה של הרפואה המערבית הקלאסית, שהפתרון נעוץ בלקיחת תרופות, אשר במקרים רבים טובות לשיכוך סימפטומים ולא לפתרון שורש של המחלה. כמו כן, הפתרון שלה הוא בהתמקדות בכאבם באיבר הספציפי כמו החוליות המותניות בכאבי סיאטיקה (כאבי גב תחתון המוקרנים לרגל), כאבים בברכים בצד המדיאלי מתחת לפיקה או בשורש התעלה הקרפלית, היא אינה מסתכלת על הגוף כמכלול שלם המנסה לתפוס את המקור העצבי לבעיה.

הרפואה האלטרנטיבית היא הוליסטית במהותה ומתבוננת על הגוף שלם וניגשת לאבחון בעיה ע"י חיפוש המקור העצבי לבעיה או השריר המקומי הגורם לשרשרת הכאבים המוקרנים.

דוגמאות נפוצות לכאבים המוקרנים מרחוק למוקד הכאב, הינם:
  1. דלקת בתעלה הקרפלית בשורש כף היד, מקורה לעיתים קרובות נמצא בשריר השכמה בצד הנגדי.
  2. כאבים בשוקיים האחוריים שמקורם לרוב בעצב האישיאס.
  3. כאבים בחוליות המותניות של הגב התחתון שמקורם בשרירי הכסל ומותן הקדמיים הגובלים המצויים מתחת לבטן התחתונה.
טיפול אלטרנטיבי יעיל יתמקד לא רק במקום הכאב אלא גם במקור העצבי של הכאב, או בניטרול נקודות הכאב של השריר או השרירים הרחוקים ממוקד הכאב ומקרינים אליו. לא זו בלבד, טיפול אלטרנטיבי אפקטיבי ישלב מספר שיטות טיפול במגע כדוגמת עיסוי רקמות עמוק, ניטרול נקודות מעוררות כאב[נקודות Trigger], טווינה, דיקור סיני, טייפים רפואיים, כוסות רוח ועוד.

טיפול משולב יעצים את הטיפול לאין ערוך ויקנה תוצאות מדהימות בזמן קצר יחסית.

ניתן לשלבו עם שיטות אנרגטיות כמו ביו-אנרגיה, הילינג יהודי בעזרת עשר הספירות בקבלה או כלי הפשטות שבאלוקות.

ראוי להדגיש, כי כל טיפול אלטרנטיבי לא יצליח אם המטופל או המטופלת סקפטיים מראש לגבי הסיכוי שהטיפול יצליח ומפקפקים ביכולת ובעוצמה של הטיפול האלטרנטיבי לרפא מחלות ולא רק לשכך סימפטומים.

לסיכום, כל מי שהתייאש מהרפואה הקונבנציונלית ומחוסר התוחלת של פתרון בעיה רפואית, ראוי שינסה שיטות טיפול אלטרנטיביות ובלבד שיאמין בסיכוי להירפא בעזרתן ללא הטלת דופי בהן. 
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.