דף הבית >> מגוון הרצאות

מגוון הרצאות

פירוט ההרצאות השונות:


הרצאה (1):   יעילות השמנים האתריים לבריאות הגוף והנפש ואופן השימוש בהם:
כל השמנים האתריים הינם מחטאים(אנטיספטיים) פועלים על חיידקים ווירוסים, ולכן במצבים מסויימים הם יכולים לשמש תחליף לאנטיביוטיקה. כמו כן, שמנים מאזנים את זרם האנרגיה בגוף, בהרצאה נדון בתכונות הבריאותיות של השמנים הארומטיים ותינתנה דוגמאות לשימוש בשמנים למחלות שונות כדוגמת שפעת. בהרצאה נעסוק בתכונות המשותפות לשמני הבסיס השונים ויוצג אופן השימוש היעיל בהם.
 
הרצאה (2):   נפלאות השימוש בפרחי באך:
כבר בשנות השלושים של המאה שעברה טען רופא פנימאי בשם אדוארד באך כי תכונות של 38 פרחים יכולות לסייע לאזן את האדם מבחינה רגשית, לטפל בחרדות ועוד. כך מפיקים את התמצית, ומתאימים אותה בדיוק לצורכי המטופל.
באך טען שלמים יש "זיכרון" לאיכויות החומר שמכניסים לתוכם, לכן הוא היה אוסף מוקדם בבוקר את הטל מהפרחים, וזו הייתה למעשה התמצית הראשונה. כיום מפיקים את התמציות מחימום הפרחים במים או תחת השמש במי מעיינות.
בהרצאה יינתן הסבר כיצד התמציות עובדות, וכיצד מתאימים את התמצית למטופל.


הרצאה (3):  אירידיולוגיה – הסוד שמאחורי קשתית גלגל העין.

-    אירידיולוגיה היא תורת הקשתית.הקשתית זו האיריס, החלק הצבעוני של העין, שסובב את האישון, (נקראת גם : גלגל העין)
לכן המילה אירידיולוגיה מורכבת מ: איריס+לוגיה.
-    
האירידיולוגיה היא תורה הבוחנת את מצב רקמות האיברים והמערכות בגוף האדם.
יחד עם זאת ישנו קשר ישיר בין מצבו הרגשי/נפשי של האדם לבין מצבו הפיסי.

אילו דברים ניתן לאבחן דרך האירידיולוגיה?
-
אבחון איזון הגוף –איתור רעלים בגוף (קנדידה, טפילים במעיים),
-
חסרים שונים (B12 , ברזל, אנזימי עיכול), בעיות תזונתיות.
-
אבחון המקור לתלונות רבות, כגון: כאבי ראש, עייפות, נדודי שינה, אלרגיות, בעיות קשב
  וריכוז וכדומה- שלא נמצאה להן תשובה בבדיקות אחרות.
-
אבחון מוקדם של חולשות או נטיות תורשתיות, מולדות או נרכשות
 
כגון: סוכרת, כולסטרול, לחץ דם וכדומה) כדי למנוע הופעתן.
-
אבחון מבנה האישיות , דפוסי התנהגות, יחסים בינאישיים, איתור המקור לחסימה
  שמונעת מהאדם להגיע למטרות שלו.
במהלך ההרצאה יתוארו קונסטיטוציות (מבנים) של קשתית העין האופייניות לכלל האוכלוסיה. יוצגו הסימנים האופייניים של הקשתית וניתוחי מקרה.
הרצאה מאד ויזואלית, מלווה בתמונות.

הרצאה (4):  ניטרול נקודות מעוררות כאב בשיטת Trigger point  therapy  
     
                                                                  
       
שיטת Trigger point therapy הינה שיטת עיסוי רפואי מיוחדת מאד, שהתפתחה בארה"ב לפני כ-65 שנה.
בבסיס השיטה נמצאת ההבנה שנמ"כ (נקודות מעוררות כאב) נמצאות בכל שרירי התנועה של הגוף, והן אלה האחראיות ליצירת כאבים ופתולוגיות שריריות הקורות בגופינו (הן נותנות לשרירים את ההוראה לפעול/לא לפעול).
       
ייחודן של הנמ"כ הוא בהקרנת כאבים לאזורי תנועה אחרים בגוף הרחוקים  ממקום כאב מסוים, כך שניתן לטפל בבעית כף יד למשל, מאיזור השיכמה.
הנמ"כ משבשות למעשה את תהליכי הכיווץ וההרפיה של השרירים, ובכך גורמות לירידה בטווחי תנועתם, לתחושת "תפיסות" ולכאבים שונים ואף נעזרות באפקט ה"דומינו" המייצג את התנהגות מערכת התנועה של הגוף ב"שימור" הכאבים והגבלות התנועה.

מטרת השיטה:
       
ניטרול הנמ"כ באמצעות עיסוי ולחיצות ממוקדות ובכך להפחית כאבים תוך שיפור טווחי תנועת השרירים.  יש תנועת שרירים – יש ריפוי.
השיטה יכולה לעזור גם בטיפול ושיקום הגוף מכאבים אורתופדיים שכיחים כגון: צליפת שוט, כתף קפואה, פריצת דיסק וכיו"ב.

הרצאה (5):  שימוש בטייפים מיוחדים לטיפול בבעיות אורתופדיות,  מגרנות ועוד. –  Kinesio – Taping

       שיטת   Kinesio - Taping הינה חידוש מהפכני בתחום הטיפול במערכת עצב- שריר- שלד. השיטה פותחה לאחר מחקרים שהובילו להבנת פעילות השריר ורקמות החיבור והקשר בינם לבין מערכת העצבים והעור, תוך דגש על השפעתו של העור על המערכת.
מהי פעולת הריפוי של הטייפ?
כאשר הקינזיו טקס טייפ מונח על מקור הכאב הוא גורם להפחתת הלחץ על השכבה התת-עורית, הרחבת כלי הדם והגדלת מרחב התנועה של נוזלי הלימפה.  כתוצאה מכך חל שיפור בפעילות השרירית/עצבית, שיפור בזרימת הדם ובניקוז הלימפטי.  המטופל חש בהקלה מיידית בכאב ושיפור ביכולתו לבצע תנועות שבהם היה מוגבל קודם לטיפול, בשיפור טווח התנועה, כוח השרירים, יציבות המפרק והיכולת הפרופריוצפטית, הטיפול מאפשר לגוף להתחיל בתהליך החלמה.
הטייפ עצמו הינו היפואלרגני, אינו מכיל לטקס ואינו מכיל כל חומרים פעילים.

הרצאה (6):  נרות הופי הלכה למעשההמימד החוויתי והשימוש בהם במסגרת המשפחה.
נרות הופי הינם נרות חלולים העשויים מדונג דבורים וצמחי מרפא, מטרת הטיפול באמצעותם היא פתיחת התעלות שמחברות בין האף, האוזן והגרון מעודפי נוזלים, סילוק שעווה עודפת מהאוזניים ועוד, שיטת טיפול זו נוגעת בטווח רחב של בעיות ותסמינים הקשורים לראש, דרך האוזן.

נרות הופי - טיפול ותוצאות
הנר הבודד מוחדר בעדינות רבה אל תעלת האוזן (לא עמוק) כאשר החלק העליון דולק. בזמן הבעירה נוצרת שאיבה עדינה של הנוזלים הנמצאים בגולגולת לכיוון הבעירה (החוצה), כיוון שכל המעברים והפתחים בגולגולת מחוברים ביניהם ניתן לטפל בקשת רחבה של תסמינים הקשורים לראש דרך האוזן, ביניהם ניקוי חלל האוזן, שחרור לחצים וכאבי סינוסים, דלקות אוזניים, אלרגיות, טיניטוס, כאב גרון וכאבי ראש כרוניים.
הטיפול מסייע למערכת הלימפה, מאזן את לחץ הדם, מטהר את הנפש, מגביר את פעילות המוח ויכול לשפר קשיי שמיעה

בזמן הטיפול בנרות הופי, נשמע רחש עדין מאוד בתוך האוזן כתוצאה מבעירת הנר, הרחש העדין יוצר תחושת שקט פנימי, נעימות ומדיטציה.

הרצאה (7):  טכניקות יעילות לזכור בקלות

איך לזכור בקלות כל מה שרוצים:
ניירות, חובות ושאר סידורים; "היכן המפתחות שלי. . . הרגע זה היה לי ביד!" ; 
איך לזכור בקלות מספרים; פנקס הטלפונים המושלם; ממרד בר-כוכבא ועד מספר הנעליים של נפוליאון; יום יום חג; שיטת קוביות הזיכרון לניווט וירטואלי
זיכרון מצוין ללימודים ובחינות, זיכרון מצוין למורים, מרצים ונואמים; זיכרון מצוין לשפות ואוצר מילים; זיכרון מצוין לפנים ושמות.
בהרצאה יינתנו גם טיפים לתזונה נכונה לשיפור הזיכרון.


הרצאה (8):  טיפים לחיים להקלה על כאבי גב, יציבה נכונה ועוד 

ההרצאה תעסוק בנושאים הבאים
-  
 שינה נכונה להקלה בכאבים.
-    
הרמה נכונה
-    הקלה בעמידה ממושכת
-    עיסוי להקלה בכאבים
-    ישיבה נכונה מול מחשב

     לאחר ההרצאה תינתן אפשרות לסדנה מעשית לטיפול בכאבי גב והקניית  
     
הרגלים נכונים.
בסדנה נתרגל תרגילים למניעת כאבי גב.
   

סדנה (8א):  סדנה לטיפול בכאבי גב תחתון
 
הסדנה מכילה 24 תרגילים מעשיים להקלה בכאבי גב תחתון.
 
סדנה (8ב):  סדנה לטיפול בכאבי צוואר וכתף
 
הסדנה מכילה תרגילים מעשיים לטיפול בכאבי כתף קפואה וצוואר תפוס.


הרצאה (9):  עיסוי רקמות עמוק כשיקום מפרקים אורתופדי

עיסוי  רקמות עמוק הוא עיסוי טיפולי, עיסוי המתמקד באזור כואב או תפוס, בתהליך העיסוי מנסה המטפל לחדור לרקמות העמוקות של השריר ולרקמות החיבור של השריר לעצם ולרקמות שמחברות בן סיבי השריר עצמו (Fascia), לעסות אותן, להגמיש ולשחרר את הסיבים הדבוקים לגרום לזרימה מוגברת של דם ולימפה לאזור ועל ידי כך לשחרר את השריר שנתפס.
בעיסוי רקמות עמוק מתמקדים אך ורק באזור הבעייתי, אזור השריר שנתפס והשרירים הקשורים אליו ישירות או השרירים הקשורים לתנועה המוגבלת, לא עובדים על כל הגוף כמו בעיסוי שוודי או עיסוי הוליסטי אחר.
בעיסוי רקמות עמוק עובר המטפל על השריר (או קבוצת שרירים) לאורכו, לרוחבו ובנקודות שבהן השריר נאחז בעצמות מספר פעמים ועל ידי כך חודר לעומק השריר ולרקמות העמוקות שבו. בעיסוי מתייחס המפטל לתלונת המטופל על הכאב או מגבלת התנועה שבעטיה הגיע לטיפול. מתוך הידע של המטפל באנטומיה ומבנה גוף האדם, הוא מחליט באיזה קבוצות שרירים יטפל והטיפול כולו מתמקד באזור זה
טיפול בודד יכול להקל על הכאב או לשפר את מגבלת התנועה אך בדרך כלל יש צורך בסדרה של מספר טיפולים על מנת לשחרר את השריר לחלוטים או לפתור את הבעיה שנוצרה.
חשוב לציין כי הטיפול בעיסוי משחרר את האזור ומקל על הגוף אך כדאי תמיד למצוא ולהבין את המקור לדפוס ההתנהגותי שגורם לשריר להיתפס או לאזור לכאוב. מציאת הדפוס ועזרה בשינויו יכולה להתבצע בשיחה עם המטפל או בעל מקצוע אחר, בבחינת אורח החיים והפעילות הגופנית המבוצעת.

לעיסוי רקמות עמוק יכולות להיות השפעות לוואי במהלך הטיפול עצמו ואחריו ואפילו במשך מספר ימים אחריו. תופעות כמו כאב מקומי במקום הטיפול עצמו, כאבי ראש, בחילות קלות ואפילו סחרחורות. התופעות נגרמות הן בגלל המגע העמוק של המטפל בגוף והפעלת השריר (דומה לכאבים אחרי אימון גופני חזק) והן בגלל הזרימה המוגברת של דם לאזור המטופל והניסיון של הגוף להיפטר מחומרי הפסולת שהצטברו בשרירים התפוסים.
השפעות הלוואי של העיסוי טבעיות וחולפות תוך 24-48 שעות וחשוב מאוד לשתות מים מיד לאחר הטיפול על מנת לעזור לגוף להתאושש.
•    
עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך טיפולי המיועד לטיפול בבעיות כאב ותנועה, פתולוגיות של מערכת שלד שריר, בעיות אורתופדיה, טיפול בבעיות גב וצוואר, כתפיים וגפיים, עמודשדרה, חוליות, מפרקים ושרירים.

•    
עיסוי רקמות עמוק משמש כלי טיפולי יעיל ביותר גם עבור נפגעים הנמצאים בתהליך שיקום לאחר תאונות דרכים, תאונות עבודה, ניתוח או פציעות ספורט.

•    
עיסוי רקמות עמוק מיועד לשיקום שרירים,
•    
גידים ורצועות פגועות, הגדלת טווחי תנועה ורכישת דפוס יציבה ותנועה מתוקן.

•    
עיסוי רקמות עמוק יעיל לשיכוך והפגה לטווח ארוך של תופעות כאבים כרוניים ואקוטיים.


הרצאה (10) : דיקור קרקפת יפני בשיטת יאמאמוטו

שיטת דיקור הקרקפת פותחה ע"י ד"ר יאמאמוטו. הוא רופא יפני אשר למד והתמחה בארה"ב ובגרמניה כרופא מרדים. ד"ר יאמאמוטו עבד בבית חולים מקומי ביפן ונחשף במסגרת עבודתו לחולים הסובלים מכאבים כרוניים, הוא חפש כלי טיפולי שיתוסף לטיפול התרופתי. הוא החל ללמוד דיקור סיני מסורתי (.T.C.M). לצערו הוא לא מצא פיתרון לבעיות הרפואיות שחפש עליהן מענה. בד בבד עם הניסיון לסייע למטופליו, הוא הצליח לגלות מספר נקודות בגולגולת, אשר תשפענה באופן מיידי על כאבים באזורים שונים בגוף. לשמחתו הוא הצליח לפתח שיטת דיקור ראש חדשה, בעלת עוצמה טיפולית חזקה, אשר כינה אותה בשם YNSA - Yamamoto NewSCALPhttp://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png Acupuncture. עם התקדמות הדרך הוא גילה נקודות נוספות אשר שכללו את יכולת הטיפול של השיטה.

למי מיועדת השיטה?

שיטה זו אפקטיבית במיוחד לטיפול בבעיות הקשורות לכאב כרוני ואקוטי, וכמו כן לטיפול בבעיות נוירולוגיות ולשיקום.

יש מספר תחומים המתאימים לטיפול בשיטה:
  • התכווצויות שרירים, כאבים כרוניים ואקוטיים, בעיות נירולוגיות(פרקינסון, אלצהיימר, שיתוק, נימול ואובדן תחושה).
  • כאב וחוסר תפקוד של מערכת השריר-שלד(פריצות דיסק וסיאטיקה - הקרנה לרגל), שיפור תנועת הגוף והנעתו.
  • שיקום לאחר שבץ או לאחר ניתוחים שונים.
  • שיתוקי פנים, כאב הנובע ממקור עיצבי, בעיות תפקודיות.
  • בעיות טראומטיות(גאוט, אוסטיאוריטיס).
  • בעיות גניקולוגיות(כאבי מחזור, הפרשות, דימומים). 
  • בעיות קרדולוגיות.
בהרצאה תוצג השיטה, התוויות הנגד, נקודות בייסיק ונקודות אפסילון, נקודות החושים(עין, אף, פה ואוזן) ונקודות המוח. כמו כן, יושם דגש על דרך אבחון צוואר ואבחון בטן

להזמנת הרצאות : 0546387294 ניר גודינגר.
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.