דף הבית >> טיפים ומאמרים >> מתן התניות התנהגותיות למטופל

מתן התניות התנהגותיות למטופל

לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסטלחץ כאן לעריכת טקסט
מומלץ לכל מטפל להנחות את מטופליו במתן התניות התנהגותיות הכוללות את המחשבות הפחדים וההצלחות של המטופל כדלקמן:

1. כאשר מטופל חווה שינוי תנועתי או הפחתה בכאב מומלץ להזכיר למטופל להשתחרר מדפוסי החשיבה המקובעים שלו. אם למשל מערכת התנועה של הגוף מסוגלת להזיז את היד עד לנקודה שקודם לא הגיעה אליה, מערכת התנועה לא תראה למטופל מה שהיא לא מסוגלת. כל פעם שהמטופל חווה כאב, עליו לזכור שמערכת התנועה הגיעה פיזית לנקודה חדשה ולא לאפשר למערכת המחשבות, החששות והפחדים להפריע לתהליך השיפור בהגדלת טווח התנועה של היד.

2. מפנים את המטופל להתבונן בשעונו, ולהדגיש בפניו שהוא מצליח להזיז את היד לנקודה שקודם הוא לא הצליח. כל פעם שמתרחשת החמרה או נסיגה לאחור בהגדלת טווח התנועה של היד, יש להזכיר למטופל שבאותה שעה שהתבונן בשעונו הוא הצליח להגדיל את טווח התנועה של היד, והנסיגה היא זמנית בלבד. 

3. מחדדים את האחריות של המטופל על כל מה שקורה לו בין טיפול לטיפול, שומרים על אחריות זו במתח קבוע באמצעות רישום יומן של המטופל מה קורה לו בין טיפול לטיפול.

4. הנחת קרח למשך שתי דקות על מקום הכאב הקרח מוריד/מפחית את הפולס של המוח ומאלחש.

5. כאשר המטופל חוזר לפעילות גופנית שהפסיק להתמיד בה כמו ריצה למשל, מומלץ לשכנע את המטופל לרוץ עד הגבול שהמוח מתחיל להקפיץ את המטופל. איננו חפצים שהמוח יקפיץ את התנועה. 

לסיכום, מומלץ להנחות את המטופל בסוגסטיות (שכנוע עצמי) מסוגים שונים על מנת לשמור על מצבו הנוכחי ללא נסיגה בטווח התנועה של השריר.
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.