דף הבית >> טיפים ומאמרים >> סגולותיו של שמן אגוז המוסקט האתרי

סגולותיו של שמן האגוז המוסקט האתרי


החומר הפעיל באזור המוסקט הוא מֵרְסִיטִיצִין המשפיע על המוח, שמן האגוז המוסקט מגרה את התיאבון, מזרז את תהליך העיכול, מנטרל ריח רע מן הפה. כמו כן, במקרה של כאבי בטן הוא משחרר סף כאב ומאלחש. השמן מקל בכאבי מפרקים, גידים וגנגליון (קצות עצבים). השמן מפזר ציסטות. כידוע הוא משמש גם לתבלון מזון, השמן מעורר ומרגיע את מיצי העיכול ומשמש כמתאבן כמנה ראשונה, כמנה עיקרית וכמנה אחרונה. לאורך הסעודה כולה שלא תהיה נפילה של תפקוד מערכת החומרים הנקראת עיכול. כמו כן, הוא יכול לנטרל ריחות באושים. בעיקרון מומלץ לכל מאה גרם בצק להזליף שתי טיפות שמן אגוז מוסקט.

ילד הקם בבוקר וטוען שיש לו כאבי בטן – מומלץ למרוח את בטן הילד בשתי טיפות שמן מוסקט עם כיוון השעון במספר תנועות סיבוביות. הילד יירדם, ישכב על הצד, ולאחר  כעשר עד חמש עשרה דקות הילד התעורר וכאבי הבטן יחלפו כלא היו. העיסוי בבטן מקנה ביטחון לילד.
 
שמן אגוז מוסקט אף מוריד תיאבון עודף. מומלץ במקרה כזה לבלוע שתי טיפות שמן מוסקט, השמן מאזן כל אדם שחבל לו לזרוק שאריות של אוכל, כוחו של השמן בא לידי ביטוי גם בטיול בשטח מיוער כאשר אדם נופל על קוצים ואין אפשרות להוציא את הקוצים מומלץ להשתמש בתערובת המכילה עשר טיפות אגוז מוסקט עשר טיפות ציפורן ועשרה מיליליטר אלכוהול שבעים אחוז. כמו כן, כדאי להצטייד כדי להקדים תרופה למכה בפינצטה ולנצטה לספירת דם. כאשר מטפטפים את תמיסת הכוהל הנ"ל על הקוץ סף הכאב יורד ברמה של 70%-80%.
 
שמן אגוז מוסקט מיועד למי שסובל מכאבי מפרקים עזים ולא נוהג לצאת מהבית, מומלץ להכין את תערובת השמנים הבאה המכילה 10% שמנים אתריים: אגוז מוסקט, מנטה, תימוס אדום, רוזמרין, לבנדר ופלפל שחור. על כל 30 מיליליטר של שמנים אתריים כזו יש להוסיף טיפה אחת של שמן קפסיקום. מומלץ למרוח על כאבי המפרקים לפני היציאה מהבית ולקחת את בקבוק השמן כרפואה מונעת.
 
תכונה מדהימה נוספת של האגוז המוסקט היא לנקות את זיכרון הכאב של דלקות מפרקים אוטואימוניות, בעוד שלרפואה המודרנית אין דרך להדחיק מחלות אוטואימוניות.
 
לסיכום, לשמן אגוז מוסקט יכולות ריפוי מגוונות, הן בתחום העיכול והן בתחום כאבי המפרקים.
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.