דף הבית >> שימוש בשמנים אתריים למחלות חורף

שימוש בשמנים אתריים למחלות חורף

מבוא

מזג האוויר משפיע עלינו מאוד. מקום סגור הוא מקום המאפשר אינקובציה. הקור גורם לכאב, וכתגובת נגד הגוף מתכווץ. חיכוך כלי הדם יוצר חום, החום טוב לאותן בקטריות המחפשות מקום לקינון. בקטריות אוהבות מקום לח ויודעות לאתר את המקומות הלחים בתחתית האף.
כאשר סורר קור עז בחוץ, אותן בקטריות הנקראות סטרפטוקוקוס, היושבות בקרקעית האף יורדות לכיוון הגרון אל השקדים ונוצרת מוגלה בגרון.
 
השמנים האתריים המומלצים

שמן אתרי הנקרא תימוס אדום, אשר המרכיב העיקרי שלו נקרא טימול, מציק לאותם חיידקי סטרפטוקוקוס להתפתח ואף להגיע לריריות נוספות כדוגמת רירית הלב. מומלץ לקחת טיפה אחת או שתיים של שמן אתרי תימוס אדום על חצי כוס מים בטמפרטורת החדר על קמצוץ מלח ולגרגר. ניתן לקחת מספר טיפות תימוס אדום עם טיפה של שמן אתרי מנטה ולהניח על כלי הרדיאטור לצורך הדפה.
כממלא מקום של תימוס אדום, אפשר להשתמש בסינרג'י מסטר בלנד אשר יחסל את הסטרפטוקוקוס שלא ידבק אל הגרון.

תערובת מומלצת לפיזור ליחה תורכב מ126 טיפות של השמנים האתריים הבאים ביחס/נפח שווה:
א. שמן אתרי רבינסרה ב. שמן אתרי אקליפטוס גלובולוס ג. שמן אתרי אקליפטוס רדיאטה ד. שמן אתרי אקליפטוס דיוויס ה. שמן אתרי אביס-אלבה  ו. שמן אתרי אמי ויסנגה. את התערובת הזו מוסיפים לתמצית של אכניצאה (30 מ"ל).

מומלץ להתנזר מכל דגן וחיטה, וממוצרי חלב פרה כדי לא לייצר חומר גלם הנקרא מייצר ליחה, שמן נוסף המומלץ לעיסוי הגב והריאות נקרא Winter Oil, מומלץ להכניס את המטופל/ת לחדר בה הטמפרטורה חמה, לשמן טוב את הגב ואת הריאות בשמן Winter Oil, לקמר את היד ולתופף עם אצבעות היד מלמעלה למטה על גבי החזה ועל גבי הגב העליון.

שמן אתרי אקליפטוס רדיאטה מיועד לנזלת, מומלץ להסניף לכל נחיר של האף 2-3 טיפות ובמקרה של תינוק רק טיפה אחת לכל ניחר.

לשיעול יבש עם צרידות הנובעת מחסימה רגשית או מתח נפשי ("גרון חנוק") מומלץ להשתמש בשמן אתרי תימוס לינולול, מומלץ ליטול טיפה על האצבע המורה ולהצמיד לחך העליון ולנשוף כלפי מעלה או ישירות לבית הבליעה. לשיעול יבש אשר אינו מיועד למצבי קור או חום מומלץ להשתמש בתמצית אֵם "סמבוק" או תמצית אם הנקראת "שיעול קל" או בסירופ תאנים. לשיעול רטוב או על רקע של הצטננות או על רקע של ריאקציה אלרגנית עקב החורף מומלץ להשתמש בתמצית אם הנקראת פקטוקל.

תמצית לאנשים מעשנים שסובלים משיעור רטוב והעובדים בניקוי שטיחים נקראת תמצית בוצין הממיסה את הליחה הנדבקת ומתחילה לכייח.

לילדים לפני הליכתם לבית הספר מומלץ לתת שתיים עד שלוש טיפות תמצית אם פרופוליס בכוס מים.

תמצית אם אכינצאה מיועדת להבריא את הגרון, להקל על בצקות ועל כאבי גרון, תמצית זו מגיעה דרך הגרון למערכת החיסון על מנת לתמוך בה ולחזק אותה.

לאנשים הסובלים ממיחושי בטן מומלץ ליטול מאה טיפות(כפית) של שמן אתרי שוודי מריר  (Swedich bitter) בכוס מים ולשתות. תערובת זו גורמת להתשה ולנמנום במשך כארבע שעות שלאחריהן המטופל מתעורר ללא מיחושים.

שמן אתרי שוודי מריר מיועד לכאבי בטן, לשחרור כל מערכת העיכול, לתמוך בלבלב ובטחול, לשחרר עוויתות בקיבה, לכאבי גרון קשים, לטיפול בפצעים בפה, לכאבי לסת וחניכיים, לכאבי אוזניים, לסחרחורות ולתקיעות של הנשימה והגרון.
 

סיכום

השימוש בשמנים אתריים בהתאם לסוג הבעיה מומלץ ביותר על מנת שלא יתפתח סיבוך במערכת הנשימה או הלימפה.
 
ניר גודינגר - טיפול אורתופדי אלטרנטיבי, עיסוי הוליסטי ורפואי, התמחות מיוחדת במפרקים.    |     טלפון:  054-6387294  |   nir@relive.co.il
.